S farmaceutkou a bylinkářkou Mgr. Alexandrou Haškovou a s také s permakulturní zahradnicí a lektorkou Kateřinou Horáčkovou zařazujeme do pravidelného programu vzdělávání téma osobního zdraví a jeho dostupných zdrojů v krajině. Proběhlo několik přednášek, včetně té dnešní, a v červenci se chystá dvoudenní Bylinkové praktikum.
Výroční zpráva 2024
Dobrý den, nahlédněte to Výroční zprávy Spolku Malá jižní stráň za rok 2024, případně i do výročních zpráv z předchozích let.
Držení palců!
Přátelé, před malou chvílí jsme dokončili 14 měsíců probíhající, intenzivní práce na přípravě otevřených komunitních dílen zde ve Středohoří. Všechny předešlé fáze hodnoceni stavebního a grantového projektu dopadly moc dobře, teď začala ta závěrečná a tedy nejdůležitější na Ministerstvo životního prostředí a Státní Fond Životního Prostředí.
Takže...
Semenařením udržujeme tradice a pečujeme o budoucnost
Pokračujeme s obnovou Místa klidu
Kapli Svatého Prokopa obnovují zdejší lidé a řemeslníci. V letech 2008 až 2010 bylo uchráněné a vyztužené obvodové zdivo, zřícené části znovu vyzděné a kaple zastřešená. Následně v letech 2024 a 2025 proběhly kamenické, zednické, tesařské a střechařské práce.
Na středu 11.12. Spolek Malá jižní stráň organizuje přednášku - diskusní prostor o sdílené energetice v béžném občanském životě, jejích aktuálních možnostech v ČR. Tématem nás provede Bc. Jan Mudroch, který z pozice odborníka na digitální inovace byl u tvorby státní strategie zakládání energetických družstev. Za spolek bude zajišťovat Jakub...
Přednášky s praxí a diskusemi v rámci projektu Náš environment a klima (projekt kurzů, přednášek a dalších aktivit Spolku Malá jižní stráň) jsou zacílené na změnu skrze informovanost. Adaptace jednotlivců i celých obcí, komunit v krajině je cílem této přednášky o výsadbě ovocných stromů v krajině, jejich následné údržbě a obnově jedlé, odolné,...
Osvětové přednášky v rámci projektu Náš environment a klima (projekt kurzů, přednášek a dalších aktivit Spolku Malá jižní stráň) jsou míněné jako nástroj změny. Adaptace jednotlivců i celých obcí, komunit v krajině je cílem této přednášky s názvem Obnova a tvorba odolné krajiny a obcí zde v Českém středohoří.
Dětské environmentální vzdělávání
Dnes dorazila Škola Xavier, Malá jižní stráň pořádá kurz pro školáky. Nálada je svěží a zvídavá, je to prima! Dětské environmentální vzdělávání můžeme pořádat díky podpoře Ministerstva životního prostředí, Státního Fondu Životního Prostředí, Národního plánu obnovy. Děkujeme!